26/06/2015, 13:16

Procedura zgłaszania wyników badań na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Uprzejmie informujemy, iż w związku z nowelizacją ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym w zakresie wymagań dotyczących komercjalizacji dóbr własności intelektualnej powstających na Uczelni, pracownicy naukowi zobowiązani są w ciągu trzech miesięcy od zakończenia badań do zgłoszenia powstałego w ich wyniku rezultatu do Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Pracownik jest zobligowany zgłosić opracowany rezultat badań zgodnie z § 3 ust. 2 załącznika nr 1 do zarządzenia nr 62/2015 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W okresie trzech miesięcy od dnia zgłoszenia rezultatu przez pracownika zostaje podjęta decyzja w sprawie jego komercjalizacji. W wyniku ww. decyzji prawa do rezultatu mogą zostać przeniesione na pracownika naukowego bądź pozostać przy Uczelni.

Dokumenty regulujące proces komercjalizacji na Uczelni stanowią:

• Regulamin zarządzania prawami autorskimi, prawami pokrewnymi, prawami własności przemysłowej oraz zasad komercjalizacji w Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu (Uchwała nr 242/2015 Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 25 lutego 2015 r.),
  • zarządzenie nr 62/2015 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 15 czerwca 2015 r. w sprawie zasad postępowania z dobrami intelektualnymi Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • wzór formularza zgłoszenia rezultatu z dnia 13.10.2020 r.

Wyżej wymieniona dokumentacja jest dostępna na stronie internetowej CIiTT oraz na stronie Uczelni.

Wszelkie pytania związane z komercjalizacją należy kierować do CIiTT:

e-mail: ciitt@up.poznan.pl

tel. 061 846 62 66, 62 63

SZKOLENIE Z ZAKRESU NOWYCH PROCEDUR DOTYCZĄCYCH PROCESU KOMERCJALIZACJI WYNIKÓW BADAŃ ODBĘDZIE SIĘ WE WRZEŚNIU BIEŻĄCEGO ROKU. SZCZEGÓŁY DOTYCZACE TERMINU I MIEJSCA BEDĄ PODANE NA STRONIE INTERNETOWEJ CENTRUM.