11/01/2023, 15:10

Zwycięzcy II edycji DEMODAY Strefy Pomysłodawcy wyłonieni!

10 stycznia 2023 roku w Sali Kolegium Rungego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się druga edycja DEMODAY projektu Strefa Pomysłodawcy pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Po raz drugi na jednej scenie spotkali się najlepsi Pomysłodawcy, tym razem z II rundy naboru, którzy mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować efekty wsparcia jakie otrzymali w projekcie i tym samym powalczyć o  nagrodę pieniężną w wysokości 5 000, 00 PLN. Wśród prezentowanych pomysłów znalazły się: biodegradowalne folie bazaltowe, Internetowa platforma mediów społecznościowych do celów handlowych, internetowa giełda roślin ozdobnych i sadowniczych, sól jadalna kolorowa wzbogacona pierwiastkami, gorset ortopedyczny 3D, skrzynia mieszkalna „FreeDom”, cyfrowa gra RPG edukacyjna dot. matematyki, środek piorący do plam z krwi menstruacyjnej oraz cyfrowa platforma edukacyjna.

Jury złożone z ekspertów w dziedzinie innowacji i poszukiwania nowych technologii w składzie:

• Katarzyna Korgol-Gers (Ministerstwo Rozwoju i Technologii)
  • Kamil Kwiatkowski (Puławski Park Naukowo Technologiczny Sp. z o.o. – Konsorcjum Innowatorzy 2021)
  • Dominik Dec (Spółka celowa InnoAGH – Konsorcjum Innowatorzy 2021)
  • Michał Janer (YouNick Mint Sp. z o.o.)
  • Roman Niedzielski (Poznański Park Naukowo Technologiczny)
  • Tomasz Goliński (Cofunder Zone Sp. z o.o.)
  • Arkadiusz Piechocki (SpeedUp Venture Capital Group)
  • Maria Kurasz  (Concordia Design Sp. z o.o.)
  • Elisabeth Duda (Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu)
  • Piotr Nowak (Sieć Badawcza Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny)

uznało za najlepszy pomysł modułowy gorset ortopedyczny 3D Pani Małgorzaty Pawełek, która otrzymała nagrodę główną w wysokości 5.000 zł. Nagrodę publiczności otrzymał Pan Kamil Bielecki za pomysł cyfrowej platformy edukacyjnej – EDUKAJKA.

Bardzo dziękujemy Państwu za udział w wydarzeniu, a wszystkim Pomysłodawcom gratulujemy świetnych prezentacji i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju ich pomysłów.

Kolejne edycja DEMODAY Strefy Pomysłodawcy już w kwietniu w Krakowie, a więcej informacji na temat projektu znajdziecie Państwo na stronie https://strefapomyslodawcy.pl/