02/06/2022, 11:25

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022 dla rozwiązania w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0

Miło nam poinformować,  że praca przedwdrożeniowa pn "Polikonfiguracyjna kuchenna zabudowa meblarska", realizowana w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. Inkubator Innowacyjności 4.0 współfinansowanego ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego "Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach", realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4) otrzymała Złoty Medal Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2022.

Nagrodę w kategorii Młody Wynalazca otrzymała mgr inż. Anna Jasińska z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna za mebel dopasowujący się do zmiennych potrzeb i wymiarów pomieszczenia. Kierownikiem projektu i promotorem autorki wynalazku jest dr hab. inż. Maciej Sydor.

Wyróżnione rozwiązanie to mebel kuchenny o konwencjonalnym wyglądzie, ale niekonwencjonalnym wnętrzu. Połączenie ciągu Renarda i kilku innowacji, takich jak:
  • ścianki wewnętrzne umieszczone w rowkach z szynami, co umożliwia dowolną konfigurację podziałów wewnętrznych i dostosowanie do wymienianych sprzętów AGD,
  • regulowana szerokość drzwiczek, dzięki zastosowaniu ram z dwoma formatkami płyty, które umożliwiają rozciąganie drzwiczek,
  • mechanizm umożliwiający zmianę szerokości mebla i dopasowania go do pomieszczenia,
pozwala dopasować wnętrze mebla do zmiennych potrzeb, a szerokość mebla do dowolnego pomieszczenia.

Serdecznie gratulujemy!