22/04/2024, 12:55

Zaproszenie do Strefy Nauki i Startupów podczas Targów EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE i SECUREX

Podczas Targów EXPOPOWER, GREENPOWER, INSTALACJE i SECUREX działać będzie wspólna Strefa Nauki i Startupów - zobacz ponad 20 wynalazków z obszaru energii i bezpieczeństwa oraz poznaj naukowców, spin-offy i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka-biznes z polskich uczelni!

Przyjdź do Strefy i porozmawiaj z nami o:
  • innowacjach z polskich uczelni
  • wspólnym rozwijaniu nowych produktów
  • dotacjach na badania i rozwój.
Wśród wystawców obecni będą również przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu prezentujący następujące zagadnienia:
  • Wierzba nie tylko jako surowiec dla branży energetycznej - Salixduo, czyli nowy materiał dla meblarstwa i branż pokrewnych (prof. dr hab. Bogusława Waliszewska)
  • Autonomiczne kontenery kompostujące - czy rozmiar ma znaczenie? (dr inż. Jakub Mazurkiewicz/dr inż. Sebastian Kujawiak)
  • System zarządzania zasobami wodnymi w rolnictwie za pomocą ukośnego regulatora szandorowego (dr inż. Michał Napierała)
  • Produkty wegańskie na bazie białka z soku z ziemniaka - dobra praktyka w zakresie GOZ (dr hab. inż. Przemysław Kowalczewski)
  • Aktywny pojemnik na odpady biodegradowalne „APOBIO" (dr inż. Mariusz Adamski)
  • Materiały do izolacji akustycznej i cieplnej na bazie konopi (prof. dr hab. Radosław Mirski).
Stoiska Uniwersytetu reprezentować będzie ponadto Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Już teraz przejdź do e-kalendarza i umów się na 15 min. spotkanie w Strefie Nauki i Startupów!
(kolorowy przycisk: umów się na spotkanie)

Organizatorzy Strefy:

Porozumienie Spółek Celowych oraz Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii to organizacje skupiające łącznie ponad 120 jednostek zajmujących się komercjalizacją wyników badań naukowych i transferem wiedzy z polskich uczelni i instytutów badawczych.
PSC to doświadczenie powołania 236 uczelnianych spółek technologicznych oraz zrealizowania ponad 3100 projektów rozwojowych dla 2050 przedsiębiorstw. PACTT to ponad 600 aktualnych ofert technologicznych z polskiej nauki. #ZainspirujSieNauka