03/10/2022, 15:30

Wyniki naboru wniosków na realizację projektów prac przedwdrożeniowych w ramach ININ 4.0

Centrum Innowacji i Transferu Technologii, jako koordynator projektu współfinansowanego  w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki (dawniej MNiSW) pn. „Inkubator Innowacyjności 4.0 (ININ 4.0)” informuje, że zakończono prace związane z oceną merytoryczną wniosków o finansowanie projektów prac przedwdrożeniowych (ppp).

W wyniku przeprowadzonego w dniach  1 – 23 września 2022 r. naboru złożono 19 wniosków konkursowych na łączną kwotę 1 268 029,00 PLN, przy alokacji środków przewidzianych na konkurs wynoszącej 900 000,00 PLN. Zgłoszenia zostały przesłane przez zespoły badawcze z następujących Wydziałów:

• 8 wniosków – Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu,
  • 8 wniosków – Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej,
  • 2 wniosków – Wydział Leśny i Technologii Drewna,
  • 1 wniosek – Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Decyzją Rady Inwestycyjnej 13 spośród zgłoszonych projektów prac przedwdrożeniowych (ppp) uzyskało rekomendację dotyczącą objęcia dofinansowaniem w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”. Szczegółowa lista rankingowa rekomendowanych i nierekomendowanych do dofinansowania projektów przedstawia się następująco:

LISTA PROJEKTÓW REKOMENDOWANYCH

DO DOFINANSOWANIA

Lp.

Tytuł projektu

Łączna liczba punktów

1.

Technologia wytwarzania sklejki o modyfikowanej strukturze

2.

Wykorzystanie odpadów tartacznych i drewna średniowymiarowego w produkcji materiałów konstrukcyjnych

3.

Opracowanie preparatu mikrobiologicznego o właściwościach fungistatycznych

4.

Preparat mikrobiologiczny zawierający bakterie wiążące azot atmosferyczny

5.

Opracowanie receptury, technologii wytwarzania wraz z oceną funkcjonalności czterech innowacyjnych surowców kosmetycznych otrzymanych na drodze biotechnologicznej.

6.

BioHeart Activity - Biologiczny system monitoringu zanieczyszczeń wody oparty o zmianę aktywności bicia serca u małży

7.

Aktywny pojemnik na odpady biodegradowalne „APOBIO

8.

Mieszanka wypiekowa na bazie mąki modyfikowanej

9.

Nowy rodzaj adiuwantu dedykowany dla rolnictwa i ogrodnictwa

10.

Urządzenie i metodyka do bezpośredniego wyznaczania współczynnika spływ wód opadowych w terenie

11.

Opracowanie innowacyjnego prototypu produktu spożywczego – przekąska wytrawna typu popcorn z ziarna sorgo

12.

Innowacyjne odżywki wspomagające wysiłek fizyczny dedykowane osobom uprawiającym sport

13.

Połączenie izoflawonów sojowych  i probiotyków w suplemencie diety stosowanym w prewencji i wspomaganiu terapii osteoporozy u kobiet.

Łączna kwota dofinasowania projektów

LISTA PROJEKTÓW NIEREKOMENDOWANYCH

DO DOFINANSOWANIA

Lp.