23/01/2023, 11:53

Wyniki konkursu na najlepszy model biznesowy innowacyjnego przedsięwzięcia w ramach realizowanego projektu pn. „StartUPP! PULS”

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w ramach realizowanego projektu pn. „StartUPP! PULS” współfinansowanego przez Ambasadę i Konsulat Stanów Zjednoczonych w Polsce informuje, iż z dniem 12.01.2023 r. zakończył się nabór zgłoszeń do konkursu na najlepszy model biznesowy innowacyjnego przedsięwzięcia

Konkurs skierowany był do studentów UP, którzy formować będą zespoły w celu wspólnego opracowania modelu biznesowego dla wybranej technologii stanowiącej własność intelektualną Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.Do biura konkursu - Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP - wpłynęło 21 wniosków studentów zarówno polskich jak i zagranicznych, z czego komisja  konkursowa zakwalifikowała 16 do uczestnictwa w zaplanowanych działaniach.

Kolejnym etapem będzie spotkanie otwierające, na którym uczestnicy zapoznają się z menedżerami innowacji prowadzącymi zaplanowane warsztaty, utworzą zespoły robocze i dokonają wyboru innowacji, na bazie której będą chciały budować swój model biznesowy.  Prace zespołów w konwencji warsztatów startupowych potrwają do końca maja. Polegać będą na opracowywaniu wszelkich aspektów wdrożenia innowacyjnego pomysłu na rynek w oparciu o metodykę Lean Canvas. Z końcem maja zespoły zostaną przygotowane do 5 minutowych wystąpień przed jury składającym się z inwestorów z branży i partnerów UP, by móc stanąć do konkursu na najlepszy model biznesowy. Spotkania z jury oraz wybór najlepszego z nich  będą miały miejsce podczas tzw. DemoDay, który odbędzie się 8 czerwca 2023.

Dziękujemy wszystkim  kandydatom za zainteresowanie, a uczestnikom życzymy owocnej pracy i miłej zabawy u boku naszych ekspertów.

The Center for Innovation and Technology Transfer the Poznan UNIVERSITY OF Life Sciences informs that the call for applications in a contest for the best business model for an innovative venture within a  project called  "StartUPP! PULSE" co-financed by th US Embassy and Consulate in Poland was closed on January 12, 2023.

The competition was addressed to PULS students who will form teams in order to jointly develop a business model for a selected technology from the University intellectual property portfolio. The competition office - Center for Innovation and Technology Transfer - received 21 applications from both Polish and foreign students, of which 16 were qualified by the  competition commission to participate in the planned activities.

The next stage will be the kick off meeting, during which the participants will have a chance to meet the innovation managers conducting the planned workshops, form teams and choose the innovation, based on which the business model will be created.
The work  in the convention of startup workshops will last until the end of May. Students will analyze all aspects of implementing an innovative idea on the market based on the Lean Canvas methodology. At the end of May, the teams will be prepared to deliver a 5-minute pitch in front of a jury consisting of investors from the industry and PULS partners, in order to compete in the competition for the best business model. Meetings with the jury and the selection of the best business model will take place during the  DemoDay, which will take place on June 8, 2023.

We would like to thank all the applicants for their interest in our project, and we wish the participants fruitful work and fun together with our experts.