03/02/2021, 11:52

Wybór projektów prac przedwdrożeniowych przewidzianych do objęcia dofinansowaniem w ramach Projektu MNiSW/2020/333/DIR pt. „AgriBioFood PULS IUNG 4.0” w programie MEiN pn. „Inkubator Innowacyjności 4.0”

Centrum Innowacji i Transferu Technologii jako koordynator projektu współfinansowanego w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki (dawniej MNiSW) pn. „Inkubator Innowacyjności 4.0 (ININ 4.0)” informuje, że zakończono prace związane z oceną merytoryczną wniosków o finansowanie projektów prac przedwdrożeniowych (ppp).

W wyniku przeprowadzonego w dniach 19 października – 30 listopada 2020 r. naboru złożono 33 wnioski konkursowe na łączną kwotę 1 313 388,00 PLN, przy alokacji środków przewidzianych na konkurs wynoszącej 834 000,000 PLN. Zgłoszenia zostały przesłane przez zespoły badawcze z następujących Wydziałów:

• 17 wniosków – Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu,
  • 10 wniosków – Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej,
  • 5 wniosków – Wydział Leśny i Technologii Drewna,
  • 1 wniosek – Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii.

Decyzją Rady Inwestycyjnej 22 spośród zgłoszonych projektów prac przedwdrożeniowych (ppp) uzyskało rekomendację dotyczącą objęcia dofinansowaniem w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0”. Szczegółowa lista rankingowa rekomendowanych oraz nierekomendowanych do dofinansowania projektów dostępna jest na stronie Centrum pod adresem: https://ciitt.up.poznan.pl/Realizowane-projekty,p133.html