12/09/2022, 11:58

WSPARCIE REKRUTACJI W BRANŻY IT - otwarte spotkanie grupy fokusowej w Strefie Fizycznej UPP | 26.09.2022 godz:11:00

Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie grupy fokusowej, którego celem będzie dyskusja na temat nowych narzędzi wsparcia rekrutacji w branży IT. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu pn. „Strefa Pomysłodawcy” - ogólnopolskiego pilotażowego programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, wspierającego innowacyjność w Polsce.

Celem spotkania jest wzbudzenie dyskusji oraz bliższe przyjrzenie się potrzebom i problemom obu stron. Wszystkie wnioski i spostrzeżenia zostaną wykorzystane do stworzenia narzędzia, które ma posłużyć do optymalizacji kosztów, czasu i jakości rekrutacji. Dyskusja będzie toczyć się wokół zagadnień:
  • Jak powinien wyglądać proces rekrutacji?
  • W jaki sposób pracodawcy mogą ocenić kompetencje kandydatów na etapie selekcji aplikacji? Czy CV jest miarodajnym narzędziem? Co oznacza miarodajność narzędzi rekrutacyjnych? Jakie narzędzia są wykorzystywane przez pracodawców do oceny kandydatów i jak te narzędzia są widziane przez samych kandydatów?
  • „Cracking the code interview”*, czyli czy kandydaci uczą się umiejętności faktycznie potrzebnych w pracy, czy tylko potrzebnych w procesie rekrutacji?
    * książka autorstwa Gayle Laakmann McDowell
Zapraszamy już 26 września 2022 roku (poniedziałek) o godzinie 11:00 do jednej ze Stref Fizycznych w budynku Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (ul. Wojska Polskiego 42) osoby zainteresowane branżą IT. Spotkanie potrwa około 2 godzin, a Państwa udział w wydarzeniu będzie okazją do zaprezentowania się w naszych mediach społecznościowych jako eksperta zaangażowanego w rozwój innowacji dla branży IT.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o mailowe zgłaszanie uczestnictwa na adres piotr.sajna@up.poznan.pl do dnia 21 września 2022 roku (środa), do godziny 12:00.

Serdecznie zapraszamy!