24/04/2018, 16:01

V Ogólnopolska Konferencja PACTT

W dniach 18-20 kwietnia br. w Chęcinach w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się V konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii (PACTT), w której wzięli udział przedstawiciele Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wśród gości oprócz reprezentantów poszczególnych centrów transferu technologii z całej Polski, znaleźli się również przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz przedsiębiorcy.

Tematyka konferencji dotyczyła między innymi działalności PACTT, zaprezentowania najlepszych praktyk w zakresie komercjalizacji, organizacji ochrony patentowej oraz rozwoju innowacji i prowadzenia akademickich inkubatorów przedsiębiorczości.

Kolejna konferencja PACTT odbędzie się pod koniec roku w Poznaniu i będzie organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.