30/12/2021, 09:09

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu pełnoprawnym członkiem wspierającym SOOIPP

Decyzją Zarządu SOOIPP z dnia 15 grudnia 2021 r. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu uzyskał pełnoprawne członkostwo wspierające Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy przedstawicieli ośrodków przedsiębiorczości, naukowców i administracji publicznej. Znaczącą grupę zwyczajnych członków stowarzyszenia stanowią naukowcy działający zarówno na uczelniach jak i w ośrodkach innowacji, wśród instytucjonalnych członków wspierających dominują ośrodki innowacji.

Od 1992 roku SOOIPP wspomaga powstawanie i rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw i regionów, poprzez merytoryczne oraz organizacyjne wsparcie kadry zarządzającej instytucjami otoczenia biznesu w Polsce. Działalność SOOIPP ma na celu popieranie, promowanie nowych ośrodków innowacji i przedsiębiorczości; promowanie działań edukacyjnych oraz tworzenie modelowych rozwiązań wspomagania przedsiębiorczości i ograniczania bezrobocia.

Obecnie działalność Stowarzyszenia wspiera  ponad 50 członków instytucjonalnych. Członkostwo UPP w SOOIPP ma na celu wesprzeć działalność uczelnianego Centrum Innowacji i Transferu Technologii przez doskonalenie kwalifikacji pracowników oraz popularyzację wiedzy i osiągnięć naukowych ośrodka innowacji, czego wynikiem ma być zintensyfikowanie transferu technologii i innowacji.

UPP jako członek wspierający ma prawo brać udział za pośrednictwem swojego przedstawiciela, we wszystkich pracach Stowarzyszenia, zgłaszać do władz Stowarzyszenia wnioski oraz na zasadzie pierwszeństwa korzystać z doradztwa i pomocy. Natomiast obowiązkiem członka SOOIPP jest czynnie uczestniczyć w pracach Stowarzyszenia oraz propagować jego program.

Więcej informacji na stronie: https://www.sooipp.org.pl/