Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
Ponad tysiąc patentów przyznano w ubiegłym roku naukowcom pracującym na polskich uczelniach. Pomimo dominacji politechnik w tym zestawianiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu udowadnia, że również nauki przyrodnicze mogą być źródłem licznych innowacji i patentów.
Według najnowszych danych opracowanych przez Urząd Patentowy RP w ubiegłym roku 79 szkół wyższych zgłosiło w sumie 1611 nowatorskich rozwiązań. To o ponad 230 więcej niż rok wcześniej. Numerem jeden w tym zestawianiu jest Politechnika Lubelska z liczbą 127 patentów. Najwyżej sklasyfikowaną uczelnią spoza grona uczelni technicznych jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu z 37 patentami na koncie, co plasuje go na wysokim 11. miejscu wśród wszystkich uczelni. To zasługa zaangażowanej kadry i dowód na rosnące zaangażowanie UPP w rozwijanie badań naukowych oraz wspierania działań związanych z badaniami i innowacjami.
„Patenty stanowią istotne narzędzie wspierające rozwój badań naukowych, transfer technologii oraz współpracę z biznesem. Wysoka liczba zgłoszonych patentów jest dowodem na silną pozycję naukową Uczelni, a jednocześnie potwierdzeniem skuteczności działań w zakresie ochrony własności intelektualnej” - tłumaczy Jacek Wawrzynowicz, dyrektor Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP.
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, osiągając dobre wyniki w obszarze postępu technologicznego, nie tylko inspiruje swoich pracowników do tworzenia nowatorskich rozwiązań, lecz także przyciąga uwagę przyszłych studentów, poszukujących miejsca, gdzie nauka przyrodnicza idzie w parze z zaawansowanymi badaniami i praktycznym zastosowaniem w dziedzinie innowacji.
Więcej informacji pod linkiem: https://forumakademickie.pl/szkoly-wyzsze/politechnika-lubelska-przoduje-w-innowacjach/