26/10/2021, 15:04

Szkolenia - ochrona własności intelektualnej i komercjalizacja wyników B+R (Projekt RID)

W dniu 26.10.2021 r. odbyły się dwa szkolenia on-line zorganizowane przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii z zakresu ochrony własności intelektualnej:

Szkolenie pt. „Wynalazki, wzory użytkowe i przemysłowe w procedurze zgłoszeniowej w Polsce” - przeprowadzone przez Pana Bartłomieja Fijałkowskiego, rzecznika patentowego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Szkolenie pt. „Standardy i procedury wewnętrzne uczestnictwa pracowników w procesach ochrony i komercjalizacji wyników B+R” – przeprowadzone przez Pana Piotra Sajnę, starszego specjalistę ds. komercjalizacji Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Szkolenia były skierowane do pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W trakcie szkoleń przedstawione zostały zagadnienia na tle procedury zgłoszeniowej w zakresie wynalazków, wzorów użytkowych i przemysłowych przed Urzędem Patentowym RP; jej wymogi formalne oraz typowe zarzuty UPRP dotyczące postępowania formalnego i merytorycznego. Przedstawione zostały również zagadnienia związane z rolą pracownika, doktoranta i studenta Uniwersytetu w procesie komercjalizacji wyników B+R, w tym również ogólne zasady, procedury komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz nabycia praw do technologii opracowanych na Uniwersytecie przez pracowników (twórców) czyli tzw. uwłaszczenia.

W szkoleniach wzięło udział 29 osób: pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Szkolenia zostały zorganizowane w ramach projektu nr 005/RID/2018/19 pn. Wielkopolska Regionalna Inicjatywa Doskonałości w obszarze nauk o życiu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu - projekt finansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (obecnie Ministra Edukacji i Nauki) w latach 2019-2022.

Serdecznie dziękujemy za udział w szkoleniach.

Więcej informacji na Facebooku:

Zespół CIiTT