09/09/2024, 11:03

„Success story: od pomysłu do startupu!” - szkolenie dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie "Laboratorium Innowatora - Strefa Kreatywnych Pomysłów"

Dołącz do spotkania z dr inż. Filipem Porzuckiem pt. "Success story: od pomysłu do startupu!".
12.09.2024r. o godz. 13:00

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda droga od pomysłu do własnego biznesu? Podczas spotkania „Success story: od pomysłu do startupu!” główny prelegent – dr inż. Filip Porzucek, Mentor projektowy – opowie jak wyglądały początki jego drogi biznesowej oraz podzieli się doświadczeniami w zakresie rozwijania innowacyjnych pomysłów biznesowych.
Opowie między innymi o tym:

  • jakie są plusy i minusy brania udziału w programach inkubacyjnych
  • jak wyglądają pierwsze kroki na drodze od pomysłu do startupu
  • czy trudno jest prowadzić startup
  • jak wygląda tworzenie modelu biznesowego nowego przedsięwzięcia
Dodatkowo w spotkaniu weźmie udział dr Hubert Dyba, Mentor projektowy, który odpowie na pytania dotyczące kreowania modeli biznesowych w startupach.

Dołącz teraz → kliknij tutaj

Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

O prelegentach:

Filip Porzucek od początku swojej kariery naukowej skierował swoją uwagę na badania o charakterze aplikacyjnym i wdrożeniowym. Podczas studiów odbywał praktyki w firmie biotechnologicznej, gdzie pracował w laboratorium B+R. Zdobył tam doświadczenie w opracowywaniu technologii produkcji substancji czynnych naturalnego pochodzenia.
Uczestniczył także w programie inkubacyjnym, którego celem było utworzenie startupu finansowanego przez fundusze Venture Capital. Proces inkubacji obejmował serię szkoleń i warsztatów mających na celu opracowanie adekwatnego biznesplanu oraz agendy badawczej, a także możliwość przedstawienia przedsięwzięcia podczas ogólnopolskiej konferencji. Projekt z prezentacją zdobył pierwsze miejsce, co zaowocowało rekomendacją do przyznania finansowania ze środków VC.
W 2017 roku stał się współzałożycielem startupu Cofactor sp. z o.o., w którym wdrożył opracowane przez siebie rozwiązania. Z kolei w 2023 roku został również współzałożycielem pierwszego biotechnologicznego spin-offu wywodzącego się z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza – SpinBionic sp. z o.o..

Hubert Dyba – trener i konsultant innowacji. Prowadzi pracę naukową w zakresie innowacyjnych modeli biznesowych. Doświadczenie zdobywał jako konsultant w centrum transferu technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, a także jako dyrektor Centrum Przemysłów Kreatywnych w Szczecinie. Regularnie współpracuje także z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowym Punktem Kontaktowym, polskimi uczelniami oraz firmami i startupami w zakresie innowacji i budowania modeli biznesowych.

Zapraszamy także na szkolenie „Prawa własności intelektualnej a Pomysłodawca”.

KONTAKT

Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
Zobacz jak można do nas dojechać
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top