17/01/2024, 09:48

Strefa Nauki i Startupów na targach Polagra - Premiery

Centrum Innowacji i Tranferu Technologii seredecznie zaprasza do Strefy Nauki i Startupów na targach Polagra - Premiery, które odbędą się w dniach 19 - 21 stycznia 2024 r.
Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wynalazki, spi - offy, startupy, zespoły naukowe i osoby odpowiedzialne za współpracę nauka - biznes z 15 uczelni wyższych, w tym również z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Tematy zaplanowane do prezentacji podczas targów:

• Ekoschematy w praktyce (prof. UPP dr hab. Zuzanna Sawinska),
  • Urban farming (prof. UPP dr hab. Tomasz Kleiber),
  • projekt "Inkubator Innowacyjności 4.0" (Ferti+): Precyzyjna aplikacja nawozów organicznych o konsystencji stałej (dr inż. Mirosław Czechlowski),
  • PROW na lata 2014-2020, Działanie 16 "Współpraca": Wykorzystanie innowacyjnego Premiksu na bazie inkluzyjnych preparatów pektyn i cebuli odpadowej oraz łuski z cebuli w karmieniu zwierząt (prof. UPP dr hab. Krystyna Szymandera-Buszka),
  • PROW na lata 2014-2020, Działanie 16 "Współpraca": Pozaasortymentowe warzywa i owoce jako element strategii bezodpadowej produkcji żywności o zaprojektowanych właściwościach funkcjonalnych (prof. UPP dr hab. Krystyna Szymandera-Buszka),
  • rojekt "LIDER": Opracowanie linii innowacyjnych pełnowartościowych zastępników produktów mięsnych na bazie surowców roślinnych (dr hab. inż. Przemysław Kowalczewski).
Za strefę odpowiada Porozumienie Spółek Celowych i Porozumienie Akademickich Centrów Transferu Technologii - razem to ponad 120 jednostek zajmujących się komercjalizacją wyników badań naukowych i transferem wiedzy z polskich uczelni i instytutów badawczych.
Zapraszamy do Pawilonu nr 6!