26/08/2022, 09:54

Strefa Fizyczna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

W dniach 22-25 sierpnia 2022 roku Strefę Fizyczną Pomysłodawcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedziły zespoły uczestniczące w III fazie inkubacji w ramach naszego projektu:

1.      Zespół pracujący nad pomysłem pod nazwą Wermikompostownik Dżo w składzie: Wiktoria Kozłowska, Lucyna Kusiak, Karol Wojtas i Jakub Mazurkiewicz,

2.      Pomysłodawczyni rozwijająca portal networkingowy dla artystów i galerii sztuki pn. PalmTree Anna England,

3.      Zespół pracujący nad pomysłem związanym z opracowaniem przydomowej elektrowni wiatrowej Artur i Jadwiga Włudarczyk.

W ramach spotkań w pomysłodawcami zostały omówione zagadnienia będące przedmiotem doradztwa zespołu ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

• wycena wartości rynkowej technologii
  • modelowanie procesu komercjalizacji i wdrażania technologii
  • kluczowe aspekty modeli umów
  • konsultacja i testowanie pomysłu z zespołami naukowymi
  • budowa prototypów i walidacji pomysłów
  • prowadzenie negocjacji warunków umów komercjalizacyjnych

Podczas spotkań omówiono także zakres i stan realizowanych prac w ramach usług zewnętrznych, które maja na celu wypracowanie prototypów o minimalnej wartości użytkowej (MVP).