20/06/2022, 14:30

Strefa fizyczna na UPP – wizyta jednego z Pomysłodawców projektu

Dnia 20 czerwca 2022 roku Strefę Fizyczną Pomysłodawcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedził jeden z uczestników projektu – Pan Krzysztof Kohut. 

Wizyta Pana Krzysztofa odbyła się na terenie Stacji Doświadczalnej Katedry Warzywnictwa Wydziału Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu. Podczas wizyty Pana Krzysztofa przy udziale prof. UPP dr hab. Włodzimierza Krzesińskiego oraz Piotra Sajny, Eksperta Doradcy omówiono aspekty technologiczne związane z stosowaniem pomp ciepła i wykorzystaniem rozwiązania Pomysłodawcy. Ponadto, przedyskutowano kwestie związane z obecną sytuacją gospodarczą i cenami surowców energetycznych, które mogą przyczynić się do zwiększenia zainteresowania odbiorców pompami ciepła i optymalizacją ich działania z wykorzystaniem obudowy według pomysłu Pana Krzysztofa.  W czasie spotkania Pan Krzysztof odwiedził prototypową instalację cieplarni izolowanej pianą zlokalizowaną na terenie stacji doświadczalnej, było to przyczynkiem do dalszej dyskusji dotyczącej wykorzystania pomp ciepła wraz z obudowami w tego typu obiektach oraz nawiązania dalszej współpracy z Uniwersytetem. 


KONTAKT

Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
Zobacz jak można do nas dojechać
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top