12/05/2023, 11:54

Strefa fizyczna na UPP – wizyta jednego z Pomysłodawców projektu

W dniu 10 maja 2023 roku Strefę Fizyczną Pomysłodawcy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odwiedzili Pani Daria Litwin i Pan Andrzej Frasek oraz Pani Anna Regulska, członkowie zespołu rozwijającego w ramach III fazy inkubacji pomysł Maski do inhalacji dla koni.

W ramach spotkania z Pomysłodawcą zostały omówione zagadnienia będące przedmiotem doradztwa zespołu ekspertów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu:

·  wycena wartości rynkowej technologii

·  modelowanie procesu komercjalizacji i wdrażania technologii

·  kluczowe aspekty modeli umów

·  konsultacja i testowanie pomysłu z zespołami naukowymi

·  budowa prototypów i walidacji pomysłów

·  prowadzenie negocjacji warunków umów komercjalizacyjnych

Podczas spotkania omówiono zakres ochrony prawnej znaku towarowego, a także zakres zrealizowanych prac w ramach usług zewnętrznych w II fazie, które pozwoliły na opracowanie prototypu o minimalnej wartości użytkowej (MVP) oraz stan realizacji zewnętrznych usług w III fazie inkubacji, które polegają na budowie kolejnej wersji prototypu oraz analizie prawnej możliwości wprowadzenia produktu na rynek. Podczas warsztatów przedyskutowano także zakres prezentacji pomysłu podczas DemoDay, który  nie spowoduje utraty możliwości uzyskania ochrony patentowej. 

Spotkanie na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu było poprzedzone wizytą w Pomysłodawców i Managera Innowacji u wykonawcy usług zewnętrznych realizowanych w ramach III fazy inkubacji. W ramach tej wizyty omówiono zagadnienia związane z budową kolejnej wersji prototypu maski do inhalacji dla koni, która jest przedmiotem inkubowanego pomysłu. 


KONTAKT

Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
Zobacz jak można do nas dojechać
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top