28/03/2018, 10:35

Prezentacja oferty technologicznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce w dniach 23-24 marca 2018 r.

W dniach 23-24 marca 2018 r. w Jasionce koło Rzeszowa odbyło się Europejskie Forum Rolnicze zorganizowane w ramach Forum Inicjatyw Rozwojowych przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy z Agro Promotion oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Debatom i panelom tematycznym zorganizowanym w ramach Forum towarzyszyły ekspozycje nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa, skierowane do producentów, doradców rolnych oraz przedstawicieli organizacji branżowych. W ramach ekspozycji zaprezentowano najnowsze technologie oraz innowacje m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, finansowania i obniżania kosztów oraz ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko. Wśród wystawców było również Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (CIiTT). Na stoisku CIiTT prezentowane były dotychczasowe wdrożenia dokonane przez Uniwersytet, wśród osób odwiedzających ekspozycję pojawili się zarówno dotychczasowi użytkownicy wdrożonych produktów, jak i osoby, które były zainteresowane ich nabyciem. Ponadto na stoisku CIiTT zaprezentowano ofertę 17 technologii skierowanych do sektora AGRO, które obecnie są dostępne do nabycia w formie licencji lub przekazania praw do technologii. Stoisko cieszyło się znacznym zainteresowaniem, udział w Europejskim Forum Rolniczym pozwolił na wymianę doświadczeń i nawiązanie nowych kontaktów z przedstawicielami polskiej i europejskiej polityki, organizacji branżowych, ekspertami i naukowcami, którzy wyznaczających kierunki rozwoju obszarów wiejskich, a także z  producentami i dostawcami innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa.