09/04/2018, 09:53

Ostrzeżenie przed wprowadzającymi w błąd wezwaniami do zapłaty lub fakturami

Szanowni Państwo,

obserwując nasiloną w ostatnim czasie działalność niektórych podmiotów działających na rynku polskim oraz zagranicznym, które oferują odpłatne wpisy do rejestru znaków towarowych, wynalazków, wzorów przemysłowych i wzorów użytkowych, żądając jednocześnie wpłaty określonej kwoty na wskazane w wezwaniu lub na fakturze konto, Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, że z dużym prawdopodobieństwem pismo takie nie ma związku z toczącym się postępowaniem zgłoszeniowym lub ochroną praw Uniwersytetu i można je uznać za wprowadzające w błąd.

W przypadku otrzymania korespondencji dotyczącej wnoszenia opłat z tytułu ochrony przed jakimkolwiek urzędem patentowym, wpisu do rejestru związanego z własnością przemysłową Uniwersytetu, itp. dla uniknięcia nieporozumień, przed zapłatą lub dekretowaniem opłat do odpowiednich działów, należy skontaktować się z Centrum (tel. 61 846 62 63), rzecznikiem patentowym Uniwersytetu Panem mgr inż. Bartłomiejem Fijałkowskim (tel. 508 208 311) celem weryfikacji otrzymanej korespondencji.

Jedynie wpis do rejestru Urzędu Patentowego RP lub innego krajowego lub regionalnego urzędu ds. własności intelektualnej zapewni Państwu ochronę prawną własności przemysłowej.

Poniżej znajdą Państwo link do analogicznego komunikatu zamieszczonego na oficjalnej witrynie Urzędu Patentowego RP: