26/03/2020, 09:46

Nominacja w konkursie „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”

Dziennik Gazeta Prawna opublikował listę nominowanych wynalazków w VII edycji konkursu pod nazwą Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki. Wśród wyróżnionych technologii znalazł się projekt zrealizowany przez prof. UPP dr. hab. Radosława Mirskiego z Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pn. Symetryczne i asymetryczne lekkie ustroje z cząstek roślin jednorocznych oraz sposób wytwarzania lekkich i asymetrycznych ustrojów z cząstek roślin jednorocznych (zgłoszenie patentowe nr P.426751).

Innowacyjność tego rozwiązania polega na zastosowaniu cząstek ze słomy roślin zbożowych do wytwarzania ustrojów akustycznych (płyt i paneli) przeznaczonych do podnoszenia komfortu wewnątrz pomieszczeń, jak i stanowiących układy wyciszające między pomieszczeniami. Nominowany wynalazek został opracowany w ramach projektu Inkubator Innowacyjności +, koordynowanego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu w latach 2017-2019.

Więcej na jego temat można przeczytać TUTAJ.