27/09/2021, 12:05

Nabór wniosków do kolejnej edycji programu pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”

W dniu 21 września 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki zamieściło komunikat dotyczący naboru wniosków do kolejnej edycji programu pod nazwą „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”.

Program pn. „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje” został ogłoszony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w komunikacie z dnia 18 września 2020 r. jako wsparcie dla działających w ramach uczelni studenckich kół naukowych. Do udziału w programie uprawnione są uczelnie wyższe na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Mogą one zgłaszać wnioski, których czas realizacji nie przekracza 12 miesięcy. Projekty oceniane będą m.in. pod kątem przewidywanych rezultatów, użyteczności, znaczenia dla rozwoju społecznego kraju lub regionu i zasięgu oddziaływania.

W pierwszej edycji konkursu finansowanie otrzymało 128 spośród 244 projektów zgłoszonych przez uczelnie z całego kraju. Na finansowanie innowacyjnych projektów przeznaczone zostało w sumie 6 590 695,49 zł.

Nabór wniosków do obecnej edycji programu będzie miał miejsce od dnia 4 października 2021 r. od godziny 08.00 do dnia 3 listopada 2021 r. do godziny 16.00.

Więcej szczegółów i regulamin konkursu na stronie MEiN: