14/03/2016, 09:38

Meble modułowe na targach arena Design

W dniach 8-11 marca 2016 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się ósma edycja wydarzenia arena Design, którego celem była promocja najwyższej jakości wzornictwa oraz jego aplikacji.

To unikatowe, międzynarodowe spotkanie skierowane było do projektantów, architektów, designerów, studentów oraz uczelni o profilu artystycznym i  technicznym.  Podczas tegorocznej edycji jednym z wystawców był Wydział Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na stoisku zaprezentowano między innymi meble modułowe współautorstwa Pana Adama Folwarskiego – absolwenta naszej Uczelni oraz Pana dr inż. Krzysztofa Wiaderka. Stanowią one przedmiot zgłoszenia wzoru użytkowego W.124090 pt.: „Meble modułowe oparte na systemie łączenia lekkich zespołów łącznikami rozłącznymi” w Urzędzie Patentowym RP.  W dniu 23 lutego 2016 roku została podpisana umowa licencyjna na korzystanie z ww. technologii pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu a firmą Meble Matkowski Sp. z o.o.. Za koordynację komercjalizacji na Uczelni odpowiedzialne było Centrum Innowacji i Transferu Technologii, które zapewniło obsługę formalną i prawną procesu transferu technologii.