04/05/2015, 07:47

Konferencja TRADEIT Craft Dairy (18-19 czerwca 2015 r.)

W dniach 18-19 czerwca 2015 w ramach projektu Komisji Europejskiej 7PR TRADEIT odbędzie się w Poznaniu Europejska Konferencja Tradycyjnych Producentów Mleczarskich - TRADEIT Craft Dairy.

W tej ważnej Międzynarodowej Konferencji będą uczestniczyli producenci tradycyjnych produktów mleczarskich z Portugalii, Hiszpanii, Włoch, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Holandii, Finlandii, Niemiec i Polski, a wraz z nimi naukowcy z ośrodków krajowych i zagranicznych, a także firmy obsługujące sektor tradycyjnych serowarów oraz oficjalni przedstawiciele z Kraju i UE.

W programie Konferencji przewidziane są min.: ekspozycje tradycyjnych serów z poszczególnych regionów Europy, referaty naukowe, ekspozycje uczelnianych centrów transferów technologii z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, SGGW, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego oraz wystąpienia i ekspozycje firm obsługujących sektor tradycyjnego mleczarstwa w Polsce i UE, a także wizyta studyjna na Uniwersytecie  Przyrodniczym w  Katedrze Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności.

Konferencja odbędzie się pod Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Hotelu & Centrum Kongresowym IOR, Instytut Ochrony Roślin, Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu.

Uczestnictwo w Konferencji jest nieodpłatne.

KONTAKT:

Dr inż.  Andrzej Fetliński,