05/12/2019, 11:07

Komercjalizacja patentów na priobiotyki i eubiotyki

W dniu 3 grudnia 2019 r. w sali senatu Collegium Maksimum obyło się uroczyste podpisanie umów sprzedaży na komercyjne wykorzystanie pięciu technologii opracowanych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Na umowach podpisy złożył JM Rektor prof. dr hab. Jan Pikul oraz przedstawiciele Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich i firmy Sanprobi Sp. z o.o. Sp. k. 

Sprzedane technologie powstały w ramach Programu Badań Stosowanych pt. „Opracowanie preparatów eubiotycznych dla zwierząt gospodarskich”, którego kierownikiem był prof. dr hab. Andrzej Frankiewicz a uczestniczyli w nim m.in. naukowcy z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii oraz Katedry Żywienia Zwierząt. Opracowane preparaty obejmują 10 szczepów bakterii priobiotycznych, połączonych w kilka kompozycji, które chronią zwierzęta gospodarskie przed chorobotwórczymi bakteriami Escherichia coli i Clostridium perfringens. Za obsługę formalnoprawną całego procesu komercjalizacji odpowiedzialne było Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

  


fot. Iwona Cieślik, rzecznik prasowy UPP

 

KONTAKT

Centrum Innowacji i Transferu Technologii
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
Zobacz jak można do nas dojechać
Logo Fundusze Europejskie Inteligentny Rozwój Logo Rzeczpospolita Polska Logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Projekt „Inkubator Innowacyjności 4.0” jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
Go to top