27/02/2023, 09:54

KickOff uczestników projektu StartUPP! PULS

Rozpoczęliśmy pracę nad modelami biznesowymi dla wybranych europejskich zgłoszeń patentowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jednym z ważniejszych elementów udanego startupu jest zgrany zespół, mający spójną wizję wspólnego biznesu. Czy naszym studentom uda się tę taką wizję wypracować w przygodzie ze StartUPP! PULS? Celem warsztatów prowadzonych przez naszych mentorów Mariusza Lesieckiego, Piotra Sajny, Izabeli Pietrzak, Jacka Wawrzynowicza i Justyny Cięgotury jest przede wszystkim pobudzenie przedsiębiorczego myślenia o nauce, ale też i budowanie poczucia spójności i umiejętności pracy w zespole.

Na pierwszym roboczym warsztacie zespoły miały okazję porozmawiać z samymi Twórcami wynalazków, nad którymi pracują. Wiedza bezpośrednio od samych pomysłodawców i ich zaangażowanie w proces komercjalizacji są nieocenione i niezbędne w procesie komercjalizacji. Jako pierwsze w modelu biznesowym opracowane zostały pola potrzeby rynkowej oraz rozwiązania, jakie niosą wynalazki naszych nieocenionych Twórców:
  • prof. UPP dr hab. Gumienna Małgorzata
  • dr inż. Wiaderek Krzysztof
  • dr inż. Wojcieszak Dawid
  • dr inż. Lewicki Andrzej
  • dr hab. Makowska Agnieszka
  • prof. dr hab. inż. Mirski Radosław
Bardzo dziękujemy  za ich wsparcie i poświęcony czas.