29/10/2015, 14:33

III edycja konkursu „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”

Dziennik Gazeta Prawna w styczniu 2016 roku rozpocznie III edycję cyklu redakcyjnego „Eureka! DGP - Odkrywamy polskie wynalazki”. Będzie on połączony z konkursem na najlepszy wynalazek zgłoszony przez polskie uczelnie, instytuty naukowe oraz jednostki badawcze PAN.

Ideą cyklu jest promocja polskiej nauki i potencjału twórczego młodych wynalazców poprzez przedstawienie na łamach gazety wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP w latach 2013 - 2014, które mają zastosowanie w praktyce i mogą być wykorzystane w gospodarce oraz produkcji. Laureatem konkursu zostanie autor/autorzy wynalazku wybranego przez Kapitułę z grona zgłoszeń opublikowanych na łamach „DGP”. Przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 30 000 zł na prowadzenie dalszej działalności naukowej, a dla uczelni, instytutu badawczego lub jednostki naukowej PAN - które zgłosiły wynalazek do konkursu - kampania reklamowa w mediach INFOR Biznes o wartości 50 000 zł.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza oraz potwierdzenia zgłoszenia do Urzędu Patentowego RP wynalazku jednej z poniżej wskazanych dziedzin:

• informatyka,
  • inżynieria mechaniczna, inne nauki inżynieryjne i technologie, inżynieria lądowa, inżynieria materiałowa i nanotechnologia, nauki fizyczne,
  • nauki biologiczne i biotechnologia, nauki chemiczne, nauki medyczne, farmaceutyki,
  • nauki o ziemi i o środowisku, nauki rolnicze i weterynaryjne.

Zgłoszenia przyjmowane są od 27 października do 25 listopada 2015 r. pod adresem e-mail: eureka@dziennik.gazetaprawna.pl.

Informacje odnośnie regulaminu, wymogów oraz formularz zgłoszeniowy są również do pobrania na stronie internetowej: http://edukacja.dziennik.pl/eureka-dgp.

Formularz.pdf

Załącznik nr 2.doc