28/04/2023, 10:23

EU Knowledge Valorisation Week 2023

W dniach od 25 - 28 kwietnia odbywa się coroczna konferencja EU Knowledge Valorisation Week 2023 - jedno z ważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych przez Komisję Europejską dla szerokiej publiczności, którego celem jest szerzenie dobrych praktyk i wiedzy na temat wdrażania innowacji.
Tegoroczna edycja skupia się na walorach wynikających ze współpracy nauki, biznesu, społeczeństwa i sektora publicznego i ich wpływu na podnoszenie konkurencyjności regionów.
Naszym przedstawicielem w tym wydarzeniu jest ekspertka Centrum Innowacji i Transferu Technologii UP w Poznaniu, menedżer inkubacji, Justyna Cięgotura.
27 kwietnia Justyna Cięgotura prowadziła sesję na temat partnerstwa w regionie, pt. Soulmates in innovation - business-science cooperation in regions. Gośćmi dzielącymi się dobrymi praktykami byli Panowie: Juha Purmonen - Impact Manager, opowiadający o projekcie Itä-Suomen yliopisto - University of Eastern Finland (UEF), w którym powstało centrum dla nauki i biznesu skierowane na wsparcie innowacji i startupów z obszaru fotoniki oraz Saśa Zelenika - Prorektor Sveučilište u Rijeci Uniwersytetu w Rijece, opowiadający o interdyscyplinarnej platformie wiedzy i ofert technologicznych wspierającej współpracę nauki, biznesu i społeczeństwa.