28/03/2024, 11:31

Decyzja Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentu na wynalazek pn. „Ziołowy dodatek paszowy i sposób jego stosowania"

Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, że w dniu 25 marca 2024 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał decyzję z Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej o przyznaniu patentu na wynalazek P.433779 pn. „Ziołowy dodatek paszowy i sposób jego stosowania”.
Autorami wynalazku są:
• prof. dr hab. Jan Pikul (Katedra Jakości Produktów Mleczarskich)
• prof. dr hab. Jacek Wójtowski (Katedra Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców)
• dr inż. Romualda Danków - Kubisz (Katedra Jakości Produktów Mleczarskich)

Współautorami wynalazku są:
• dr inż. Joanna Foksowicz - Flaczyk
• dr inż. Katarzyna Grajek
• prof. dr hab. Przemysław Łukasz Mikołajczak
• dr Zdzisław Łowicki
• mgr Agnieszka Gryszczyńska
• prof. dr hab. Waldemar Buchwald

Serdecznie gratulujemy wszystkim twórcom!