05/12/2023, 14:15

Decyzja Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentów na wynalazki z projektu GUTFEED

Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, że w dniu 20 listopada 2023 roku Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej wydał decyzje warunkowe o przyznaniu patentów na wynalazki:
- P.429801  „Zastosowanie wieloskładnikowego preparatu w żywieniu indyków rzeźnych jako czynnika ograniczającego emisję metanu”,
- P.429800 „Zastosowanie wieloskładnikowego preparatu w żywieniu kurcząt rzeźnych jako czynnika ograniczającego emisję metanu”.

Autorami wynalazków z ramienia Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest zespół pracowników z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach: prof. dr hab. Damian Józefiak, prof. dr hab. Adam Cieślak, prof. dr hab. Małgorzata Szumacher, dr inż. Anita Zaworska-Zakrzewska, dr hab. Małgorzata Kasprowicz-Potocka.

Wynalazki zostały opracowane w projekcie GUTFEED - innowacyjne żywienie w zrównoważonej produkcji drobiarskiej, który został sfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programu "Środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo" BIOSTRATEG, nr umowy: BIOSTRATEG1/267659/7/NCBR/2015, we współpracy z:

•        Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
  •        Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  •        Instytut Zootechniki - Państwowy Instytut Badawczy
  •        Instytut Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN
  •        Herberry Sp. z o.o.
  •        DSM Nutritional Products Mszczonów
  •        Centrum Badań DNA Sp. z o.o.
  •       Piast Pasze Sp. z o.o.
  •       Piast Pasze II Sp. z o.o.

Link do strony projektu: http://gutfeed.pl/

Serdecznie gratulujemy wszystkim twórcom!