29/05/2024, 07:03

Centrum Innowacji i Transferu Technologii operatorem w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała operatorów "Laboratorium Innowatora", programu finansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG).

W trakcie naboru do PARP wpłynęło 37 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ponad 224,4 mln zł. Kryteria wyboru spełniło 5 projektów, które otrzymają dofinansowanie w łącznej wysokości niemal 32 mln zł.

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jako jedyny przedstawiciel uczelni w Polsce znalazło się w gronie wybranych operatorów i uzyskało dofinansowanie w wysokości 6 787 144,10 zł.

Przedmiotem projektu jest przeprowadzenie profesjonalnego programu mentoringowego. Odbiorcą mentoringu będą indywidualni innowatorzy – pomysłodawcy zainteresowani rozwijaniem innowacyjnych produktów oraz założeniem i rozwinięciem działalności gospodarczej typu startup.