Projekt Koło Naukowe Technologów Drewna pn: "Technologia laserowego uszlachetniania powierzchni kompozytów ligocelulozowych spojonych grzybnią" realizowany jest w ramach Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje”.
Minister Edukacji i Nauki zakwalifikował do finansowania 174 projekty na łączną kwotę 9 762 184,99 zł. Laureaci zostali wyłonieni spośród 308 zgłoszonych do konkursu wniosków. Wśród zwycięskich wniosków znalazł się między innymi projekt Koła Naukowego Technologów Drewna Mebli pn: "Technologia laserowego uszlachetniania powierzchni kompozytów ligocelulozowych spojonych grzybnią". Projekt bedzie realizowany pod opieką dr hab. inż. Macieja Sydora z Katedra Obrabiarek i Podstaw Konstrukcji Maszyn.
Przedmiotem Programu Ministerstwa Edukacji i Nauki jest wsparcie studenckich kół naukowych działających w ramach uczelni w:
1) prowadzeniu badań naukowych lub prac rozwojowych, w szczególności mających na celu tworzenie lub modernizację technologii lub rozwiązań technicznych, i w promocji ich wyników,
2) transferze wyników prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych do sfery gospodarczej,
3) nabywaniu przez członków tych kół kompetencji miękkich potrzebnych do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych i promocji ich wyników, w szczególności w zakresie komercjalizacji tych wyników oraz związanego z nimi know-how, pracy w zespole i wystąpień publicznych,
4) zakupie certyfikatów i licencji niezbędnych w procesie komercjalizacji wyników badań naukowych lub prac rozwojowych oraz know-how związanego z tymi wynikami – w celu pomocy tym kołom w realizacji innowacyjnych projektów i podniesienia jakości działalności tych kół oraz usprawnienia mechanizmu transferu technologii i rozwiązań technicznych powstałych w ramach ich działalności do sfery gospodarczej.
Działania projektowe w kwestiach związanych z komercjalizacją technologii wspierane będą przez zespół Centrum Innowacji i Transferu Technologii.
Wartość dofinansowania projektu wynosi 23 539,75 zł
Przewidywany okres realizacji działań w ramach Projektu: 12 miesięcy (2023-2024)