Zaproszenie z dnia 26 kwietnia 2023 roku nr 21/ININ4.0/2023 do składania ofert na nabycie licencji na technologię/ nabycie praw do technologii.
OGŁASZAJĄCY:
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-637 Poznań
PRZEDMIOT OGŁOSZENIA:
Technologia pn. Baton wspomagający sprawność umysłową o właściwościach pobudzających
OPIS TECHNOLOGII:
Przedmiotem zaproszenia jest baton wspomagający sprawność umysłową o właściwościach pobudzających zawierający surowce pochodzenia roślinnego i zwierzęcego o potwierdzonym pozytywnym wpływie na dziąłanie mózgu i układu nerwowego, w tym: płatki owsiane, nasiona sezamu, lnu, orzechy włoskie, krem orzechowy, truskawki liofilizowane, miód, kakao, daktyle suszone oraz dodatki mineralno-witaminowych w postaci witaminy C z ekstraktu z owoców dzikiej róży i magnezu w formie cytrynianu magnezu znamienny tym, że do składników bazowych wprowadzone są co najmniej trzy składniki bioaktywne, których łączna ilość stanowi 1,0% masy wszystkich surowców wyjściowych, a składnikami bioaktywnymi są co najmniej trzy wybrane spośród: ekstrakt z żeń-szenia, ashwagandha, różeniec górski, guarana i ekstrakt z ginkgo biloba, Podczas wytwarzania batony według wynalazku wszystkie składniki naważa się w podanej ilości, a następnie płatki owsiane łączy się i miesza z nasionami sezamu i kakao. Preparat magnezu (cytrynian magnezu) łączy się z ekstraktem z owoców dzikiej róży i miesza do uzyskania równomiernego rozprowadzenia. Orzechy sieka się na drobne kawałki. Truskawkę liofilizowaną w całości mieli się i , dokładnie wymieszać. Nasiona lnu łagodnie podprażyć na patelni, zmielić. Wszystkie przygotowane składniki: płatki owsiane, nasiona sezamu, kakao, cytrynian magnezu, ekstrakt z owoców dzikiej róży, orzechy włoskie, truskawka liofilizowana, nasiona lnu łączy się i dokładnie miesza . Równocześnie daktyle suszone zanurza się w ciepłej wodzie (55-60°C) tak, aby w całości były pokryte wodą, i odstawia na 15 minut. Masło orzechowe i miód przekłada się do wspólnego naczynia i podgrzewa w temp. 50°C, aż do upłynnienia, po czym odsącza się daktyle i łączy się je z miodem i masłem orzechowym, a całość następnie blenduje się i łączy z pozostałymi składnikami, jednocześnie dodając składniki aktywne, w zależności od wariantu co najmniej trzy wybrane spośród: ashwagandhę, różeniec górski, guaranę, ekstrakt z żeń-szenia, ginkgo bilobę. Całość dokładnie miesza się i zagniata ciasto formując batony jakie przenosi się do szafy chłodniczej (4°C, 4h), porcjuje i pakuje.
STAN OCHRONY PRAWNEJ I TECHNOLOGII:
Technologię stanowią zgłoszenie patentowe do Urzędu Patentowego RP nr P.444313 z dnia 4 kwietnia 2023 roku oraz nieopatentowana i nieujawniona do wiadomości publicznej wiedza (know-how) stanowiąca tajemnicę Ogłaszającego.
Technologia będąca przedmiotem zaproszenia została opracowana w projekcie pn. AgriBioFood PULS IUNG 4.0 w ramach ustanowionego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pn. Inkubator Innowacyjności 4.0.
Prawa majątkowe technologii przysługują w 100% Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu.
FORMA PRZEKAZANIA TECHNOLOGII:
Dokumentacja technologiczna
FORMY KOMERCJALIZACJI:
1. Licencja wyłączna lub licencja niewyłączna
2. Nabycie praw do technologii.
WYSOKOŚĆ OPŁAT LICENCYJNYCH/CEN ZA NABYCIE PRAW:
Wysokość opłat licencyjnych/cen za nabycie praw do technologii określone według wartości rynkowej technologii, podawane do wiadomości potencjalnego Oferenta na podstawie jego pisemnego lub mailowego zapytania. Przedmiotowe informacje mają charakter poufny. W przypadku skierowania przez potencjalnego Oferenta zapytania o wartość rynkową technologii Oferent jest zobowiązany określić, jaką formą komercjalizacji jest zainteresowany tj. licencja wyłączna/niewyłączna albo nabycie praw.
WARUNKI ZAPROSZENIA DO SKŁADANIA OFERT:
1. Termin składania ofert – ciągły nabór ofert.
2. Oferent jest związany ofertą przez okres 60 dni od dnia złożenia oferty.
3. Oferty rozpatrywane będą przez Ogłaszającego w terminie związania ofertą. Ogłaszający zastrzega sobie prawo przedłużenia terminu związania Oferenta ofertą maksymalnie o kolejne 30 dni, licząc od dnia upływu pierwotnego terminu związania ofertą.
4. W toku badania i oceny oferty Ogłaszający może żądać od Oferenta wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty.
5. Ogłaszający przewiduje możliwość odbycia spotkania z potencjalnymi Oferentami w okresie składania ofert celem wyjaśnienia kwestii merytorycznych lub omówienia pozostałych kwestii związanych z Zaproszeniem do składania ofert, konsultacje w powyższym zakresie mogą odbywać się także za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.
6. Ogłaszający zastrzega sobie możliwość podjęcia negocjacji z wybranymi Oferentami w okresie związania ofertą. Negocjacje mogą odbywać się także za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.
7. Ogłaszający dopuszcza możliwość zmiany przez Oferenta warunków złożonej oferty po przeprowadzonych negocjacjach.
8. Pytania dotyczące niniejszego Zaproszenia należy kierować w formie elektronicznej na adres e-mail podany w danych kontaktowych.
9. Ogłaszający ma prawo bez podania przyczyny: zmienić warunki Zaproszenia do składania ofert albo odstąpić od zbycia licencji na technologie/zbycia praw do technologii bez wyboru oferty.
10. Oferta złożona po terminie lub nieodpowiadająca warunkom określonym w niniejszym Zaproszeniu podlega odrzuceniu.
11. Postępowanie jest prowadzone z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania, jawności i przejrzystości.
12. Niniejsze Zaproszenie do składania ofert nie stanowi oferty zawarcia umowy w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.
13. Zawarcie umowy licencyjnej/nabycia praw jest uwarunkowane spełnieniem wszelkich procedur przewidzianych przepisami prawa obowiązującymi uczelnie wyższe w zakresie rozporządzania wartościami niematerialnymi i prawnymi.
14. Ogłaszający nie jest zobowiązany do zwrotu Oferentom jakichkolwiek kosztów związanych z przygotowaniem i złożeniem ofert lub prowadzeniem negocjacji.
15. Oferenci nie są uprawnieni do występowania z jakimikolwiek roszczeniami wobec Ogłaszającego w zakresie odnoszącym się do warunków niniejszego Zaproszenia lub wyboru innego Oferenta.
SPOSÓB SKŁADANIA OFERTY:
Oferty należy składać w języku polskim na załączonym formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do niniejszego Zaproszenia). Oferta powinna być podpisana przez upoważnionych przedstawicieli Oferenta. Ofertę uważa się za złożoną w dniu jej doręczenia w formie pisemnej na adres Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu lub w formie elektronicznej na adres ciitt@up.poznan.pl. Ogłaszający nie odpowiada za ewentualne problemy techniczne związane z pocztą elektroniczną w zakresie odnoszącym się do warunków niniejszego Zaproszenia do składania ofert i sposobu składania oferty
DANE KONTAKTOWE:
CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU
Kolegium Rungego
ul. Wojska Polskiego 52
60-627 Poznań
tel. 571 445 754
tel. 61 846 62 69
http://www.ciitt.up.poznan.pl/
ciitt@up.poznan.pl
Zaproszenie-z-dnia-26-kwietnia-2023-roku-nr-21_ININ4.0_2023.pdf
Załącznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-21_2023.xls
Załącznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-21_2023.xls.pdf
Załącznik_nr_2_Formularz_oferty_zakupu_licencji_21_2023.xls
Załącznik_nr_2_Formularz_oferty_zakupu_licencji_21_2023.pdf