Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
ul. Wojska Polskiego 28
60-637 Poznań
PRZEDMIOT OGŁOSZENIA:
Technologia pn. "Spray ochronny do włosów i sposób produkcji sprayu ochronnego do włosów"
OPIS TECHNOLOGII:
Przedmiotem zaproszenia jest technologia wytwarzania innowacyjnego produktu typu spray ochronny do włosów i sposób produkcji sprayu ochronnego do włosów o udowodnionych cechach biofunkcjonalnych. Nowoopracowany produkt jest dedykowany zarówno kobietom jak i mężczyznom, a zwłaszcza osobom z osłabioną łuską włosa i dysfunkcjami w składzie mikroflory skóry głowy. Unikatowy na polskim i zagranicznym rynku skład sprayu do włosów jest oparty o synergistyczne i biodynamiczne działanie 4 surowców roślinnych – ostropestu plamistego, herbaty chińskiej, koniczyny łąkowej i kiełków pszenicy lub soi lub łubinu. Innowacyjny produkt charakteryzuje się wielokierunkowym mechanizmem działania m.in. pozytywnym wpływem na procesy keratynizacji w strukturze włosa, delikatnym oczyszczeniu, przeciwdziałaniu wypadaniu włosów, eliminacji toksyn ze skóry głowy, wspomaganie fizjologicznego wzrostu włosów, wznawianie mikrokrążenia i odżywieniu cebulek włosów.
Nowoopracowany produkt typu spray do włosów zawiera szereg substancji aktywnych jak i substancje pomocnicze pochodzenia organicznego. Proces otrzymywania produktu kosmetycznych wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju i krajowe inteligentne specjalizacje (KIS 1 i KIS 2). Technologia produkcji kosmetyku jest oparta na założeniach green technology i zero waste (procesy niskotemperaturowe, wyeliminowanie konieczności stosowania toksycznych rozpuszczalników itp.).
STAN OCHRONY PRAWNEJ I TECHNOLOGII:
Technologię stanowi Zgłoszenie patentowe do UP RP nr P.441576 z dnia 29 czerwca 2022 roku oraz nieopatentowana i nieujawniona do wiadomości publicznej wiedza (know-how) stanowiąca tajemnicę Ogłaszającego.
Technologia będąca przedmiotem zaproszenia została w ramach projektu „AgriBioFood PULS IUNG 4.0”, który jest współfinansowany ze środków finansowych na naukę w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).
FORMA PRZEKAZANIA TECHNOLOGII:
Dokumentacja technologiczna
FORMY KOMERCJALIZACJI:
1. Licencja wyłączna lub licencja niewyłączna
WYSOKOŚĆ OPŁAT LICENCYJNYCH/CEN ZA NABYCIE PRAW:
WARUNKI ZAPROSZENIA DO SKŁADANIA OFERT:
1. Termin składania ofert – ciągły nabór ofert.
14. Ogłaszający nie jest zobowiązany do zwrotu Oferentom jakichkolwiek kosztów związanych z przygotowaniem i złożeniem ofert lub prowadzeniem negocjacji.
SPOSÓB SKŁADANIA OFERTY:
Oferty należy składać w języku polskim na załączonym formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do niniejszego Zaproszenia). Oferta powinna być podpisana przez upoważnionych przedstawicieli Oferenta. Ofertę uważa się za złożoną w dniu jej doręczenia w formie pisemnej na adres Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu lub w formie elektronicznej na adres ciitt@up.poznan.pl. Ogłaszający nie odpowiada za ewentualne problemy techniczne związane z pocztą elektroniczną w zakresie odnoszącym się do warunków niniejszego Zaproszenia do składania ofert i sposobu składania oferty
DANE KONTAKTOWE:
CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU
Kolegium Rungego
Zaproszenie-z-dnia-21-października-2022-roku-nr-23-ININ4.0-2022.pdf
Za_cznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-23_2022.pdf
Za_cznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-23_2022.xls
Za_cznik_nr_2_A_Formularz_oferty_zakupu_licencji_23_2022.pdf
Za_cznik_nr_2_A_Formularz_oferty_zakupu_licencji_23_2022.xls