Szanowni Państwo, Drodzy Pomysłodawcy!
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w konferencji oficjalnie otwierającej realizację projektu „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”.
Wydarzenie przeprowadzone zostanie w formule hybrydowej w dniu 05.11.2024 r. w godzinach 11:00-14:00. Stacjonarnie konferencja odbędzie się w Poznaniu w budynku należącym do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mieszczącym się przy ul. Wojska Polskiego 52 (Collegium Rungego, parter – sala konferencyjna). Równolegle wydarzenie transmitowane będzie on-line poprzez kanał YouTube Uniwersytetu.
Projekt „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów” jest narzędziem wsparcia dedykowanym wszystkim innowatorom i Pomysłodawcom, którzy chcą rozwijać swój pomysł biznesowy i docelowo w przyszłości założyć działalność typu startup. Z kolei stanowiąca element jego realizacji konferencja ma na celu inaugurację projektu, przedstawienie jego założeń szerszej publiczności oraz zaprezentowanie dobrych praktyk w zakresie realizacji projektów wspierających rozwój innowacji. Event kierowany jest do środowiska innowatorów, pomysłodawców, osób kreatywnych pracujących w obszarze innowacji z terenu całej Polski, którzy będą zainteresowani otrzymaniem wsparcia merytorycznego w projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów” w zakresie rozwoju swoich pomysłów biznesowych. Zaproszeni do udziału w wydarzeniu są ponadto przedstawiciele podmiotów mogących wspierać przyszłych beneficjentów projektu (pomysłodawców) – instytucje otoczenia biznesu, innowacyjni przedsiębiorcy, inwestorzy, fundusze inwestycyjne a także przedstawiciele władz samorządowych oraz instytucji publicznych.
W związku z powyższym pragniemy zaprosić wszystkich Państwa zainteresowanych tematyką rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych do udziału w naszym wydarzeniu. Przygotowaliśmy z tej okazji interesującą agendę oraz spotkania z doświadczonymi ekspertami ze świata zarówno nauki jak i biznesu.
Udział w konferencji jest bezpłatny. W przypadku chęci uczestnictwa stacjonarnie w wydarzeniu wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie poprzez wypełnienie formularza dostępnego pod adresem:
https://www.formularz-rejestracyjny.pl/
Uwaga! Ograniczona ilość miejsc na wydarzenie stacjonarne. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Konferencja transmitowana będzie również poprzez kanał YouTube Uniwersytetu pod adresem: https://www.youtube.com/@up_poznan/streams. Początek transmisji o godzinie 11:00, rejestracja w tym przypadku nie jest wymagana.
Szczegółowy plan konferencji przedstawia się następująco:
→ 11:00 – 11:10
Rozpoczęcie i powitanie gości
Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. Piotr Goliński
→ 11:10 – 11:30
Informacje o projekcie „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów”
Kierownik projektu LI-SKP – Jacek Wawrzynowicz, Centrum Innowacji i Transferu Technologii UPP
→ 11:30 – 11:50
Startupowa droga od pomysłu do działania. Historia Planeat: wzloty, upadki i sukcesy
Martyna Polak, CTO & Co-founder
→ 11:50 – 12:20
Przerwa networkingowa I
→ 12:20 – 12:40
Nasze własne Success story – beneficjent programu Strefa Pomysłodawcy – Wsparcie 4.0
Andrzej Frasek, Daria Litwin, dr Anna Wielicka-Regulska
→ 12:40 – 13:00
Od startupera do mentora
dr inż. Filip Porzucek, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu/Centrum Zaawansowanych Technologii UAM/Cofactor Sp. z o.o.
→ 13:00 – 13:20
Przerwa networkingowa II
→ 13:20 – 13:40
Innowacje w świecie biotechnologii
prof. dr hab. Daria Szymanowska, Katedra Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności (UPP)
→ 13:40 – 14:00
Laboratorium Innowatora – i co dalej? Rola funduszy inwestycyjnych w rozwoju innowacyjnych przedsięwzięć biznesowych
Aleksander Kłósek, YouNick Mint
Zapraszamy i bardzo liczymy na Państwa udział w naszym wydarzeniu! Do zobaczenia!
Projekt pn. „Laboratorium Innowatora – Strefa Kreatywnych Pomysłów” realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, Priorytet II. Środowisko sprzyjające innowacjom, Działanie 2.27 Laboratorium Innowatora zgodnie z umową o dofinansowanie nr FENG.02.27-IP.02-0020/23-00.