Przedmiotem zaproszenia są innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne foteli biurowych wpływających na zwiększenie funkcjonalności powierzchni użytkowej foteli biurowych. Rozwiązania te zapewniają znacznie ulepszone dopasowanie powierzchni użytkowej do ciała osoby siedzącej i dzięki wielopunktowej regulacji powierzchni mogą stymulować korektę złej postawy podczas pracy. Szczególną uwagę poświęcono analizie obecnego stanu techniki oraz analizie stosowanych obecnie różnych rozwiązań określanych jako ergonomiczne. Zebrane dane początkowe umożliwiły określenie listy potrzeb użytkowników foteli biurowych i wyznaczenie założeń projektowych. Korzystając z profesjonalnych programów inżynierskich zamodelowano modele cyfrowe rozwiązań konstrukcyjnych wraz z ich analizą MES. Korzystając z polaczenia technologii skanowania w inżynierii odwrotnej oraz modelowania nowych rozwiązań w środowisku CAD, opracowano rozwiązania konstrukcyjne, które dzięki wydrukowi 3D umożliwiło budowę modelu rzeczywistego. Finalnie opracowano prototyp nowej konstrukcji zespołu siedziskowo-oparciowego dla foteli biurowych, zwiększając ich funkcjonalność i ergonomię. Poprawa komfortu użytkowania ukierunkowana została na zastosowaniu wielopunktowej i wielostrefowej regulacji dopasowania geometrii powierzchni siedziska, oparcia i podłokietnika pod indywidualne potrzeby użytkownika, niewykluczająca użytkownika ze specjalnymi potrzebami.
STAN OCHRONY PRAWNEJ I TECHNOLOGII:
Technologię stanowią zgłoszenie patentowe do Urzędu Patentowego RP nr P.446486 z dnia 24 października 2023 roku oraz nieopatentowana i nieujawniona do wiadomości publicznej wiedza (know-how) stanowiąca tajemnicę Ogłaszającego.
Technologia będąca przedmiotem zaproszenia została została opracowana w projekcie pn. Opracowanie i komercjalizacja rozwiązania wielopunktowego dopasowania geometrii fotela biurowego nr SKN/SP/535744/2022, w ramach programu MEiN pt.: Studenckie koła naukowe tworzą innowacje.
Prawa majątkowe technologii przysługują w 100% Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu.
FORMA PRZEKAZANIA TECHNOLOGII:
Dokumentacja technologiczna
FORMY KOMERCJALIZACJI:
1. Licencja wyłączna lub licencja niewyłączna
WYSOKOŚĆ OPŁAT LICENCYJNYCH/CEN ZA NABYCIE PRAW:
WARUNKI ZAPROSZENIA DO SKŁADANIA OFERT:
1. Termin składania ofert – ciągły nabór ofert.
14. Ogłaszający nie jest zobowiązany do zwrotu Oferentom jakichkolwiek kosztów związanych z przygotowaniem i złożeniem ofert lub prowadzeniem negocjacji.
SPOSÓB SKŁADANIA OFERTY:
Oferty należy składać w języku polskim na załączonym formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do niniejszego Zaproszenia). Oferta powinna być podpisana przez upoważnionych przedstawicieli Oferenta. Ofertę uważa się za złożoną w dniu jej doręczenia w formie pisemnej na adres Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu lub w formie elektronicznej na adres ciitt@up.poznan.pl. Ogłaszający nie odpowiada za ewentualne problemy techniczne związane z pocztą elektroniczną w zakresie odnoszącym się do warunków niniejszego Zaproszenia do składania ofert i sposobu składania oferty
DANE KONTAKTOWE:
CENTRUM INNOWACJI I TRANSFERU TECHNOLOGII
UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO W POZNANIU
Kolegium Rungego
Zaproszenie-z-dnia-17-stycznia-2024-roku-nr-06_SKN_2024.pdf
Załącznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-06_SKN_2024.pdf
Załącznik_nr_1_Formularz_oferty_zakupu_praw-06_SKN_2024.xls
Załącznik_nr_2_Formularz_oferty_zakupu_licencji_06_SKN_2024.pdf
Załącznik_nr_2_Formularz_oferty_zakupu_licencji_06_SKN_2024.xls