Logo Logo
 •  

   

   

   

   

   

   

   

  Technologie na rynek!

   

   

   

  Zapraszamy do zakupu naszych technologii

 •  

   

   

   

   

   

  Vademecum transferu technologii

   

   

  Zapraszamy do zapoznania się z publikacją

 •  

   

   

   

  Sieć kompetencji

  na Uczelni

   

   

  Zapraszamy do skorzystania 

  z wyszukiwarki sieci kompetencji

  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 •  

   

   

  Witamy

  na stronie internetowej

   

  Centrum Innowacji i Transferu Technologii

  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

   

 •  

   

   

   

  InnCOM_PULS

   

   

  Zapraszamy do odwiedzenia
  nowej strony Projektu

   

 •  

   

   

   

  Porozumienie Akademickich
  Centrów Transferu Technologii

   

   

  Zapraszamy do odwiedzenia
  strony internetowej PACTT

   

Aktualności
Decyzja Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentu na wynalazek pn. „Symetryczne i asymetryczne lekkie płyty z cząstek roślin jednorocznych oraz sposób wytwarzania lekkich i asymetrycznych płyt z cząstek roślin jednorocznych”
02.06.2021

Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, że w dniu 14 maja 2021 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o przyznaniu patentu na wynalazek pn. "Symetryczne i asymetryczne lekkie płyty z cząstek roślin jednorocznych oraz sposób wytwarzania lekkich i asymetrycznych płyt z cząstek roślin jednorocznych”. Autorem wynalazku jest Pan prof. dr hab. inż. Radosław Mirski, Kierownik Katedry Tworzyw Drzewnych z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.

 

Decyzja Urzędu Patentowego RP o przyznaniu patentu na wynalazek pn. „Sekator do przycięcia na bezpieńki”
02.06.2021

Centrum Innowacji i Transferu Technologii informuje, że w dniu 12 kwietnia 2021 roku Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu otrzymał decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej o przyznaniu patentu na wynalazek pn. „Sekator do przycięcia na bezpieńki”. Współautorami wynalazku są Pan dr inż. Robert Korzeniewicz z Katedry Hodowli Lasu Wydziału Leśnego i Technologii Drewna oraz Pan Tobiasz Ostój, student na kierunku Leśnictwo Wydziału Leśnego i Technologii Drewna.

Oferta komercjalizacji technologii pn. "Innowacyjna technologia produkcji bioetanolu II generacji z biomasy sorgo i miskanta"
24.05.2021

Zapraszamy do składania ofert nabycia licencji na technologię/nabycia praw do technologii pn. "Innowacyjna technologia produkcji bioetanolu II generacji z biomasy sorgo i miskanta" opracowanej w projekcie pt. Opracowanie innowacyjnej technologii produkcji bioetanolu II generacji z biomasy sorgo (Sorghum sp.) i miskanta (Miscanthus sp.), nr PBS1/A8/9/2012. w ramach Programu Badań Stosowanych.

Nowy projekt pilotażowy Centrum Innowacji i Transferu Technologii pn. Strefa Pomysłodawcy – wsparcie 4.0
19.05.2021

W dniu 13 maja 2021 roku Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że aplikacja Strefa Pomysłodawcy – wsparcie 4.0 złożona przez konsorcjum o nazwie Innowatorzy 2021, w którego  skład wchodzą: Puławski Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o.o. (Lider konsorcjum), Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (reprezentowany przez CIiTT) oraz Krakowskie Centrum Innowacyjnych Technologii INNOAGH Sp. z o.o. (spółka celowa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie) została rekomendowana do dofinansowania w ramach projektu pilotażowego „Strefa Pomysłodawcy”. Aplikacja konsorcjum, w skład którego wchodzi nasz Uniwersytet, została wyłoniona jako jedyna w skali kraju spośród 12 złożonych wniosków i uzyskała dofinansowanie w wysokości 5 000 000,00 zł, z czego Uniwersytet zrealizuje zadania na kwotę 1 250 000,00 zł.

Własność intelektualna w Twojej firmie – oferta dla przedsiębiorców
18.05.2021

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu wczorajszym UPRP udostępnił przedsiębiorcom zainteresowanych projektem „Własność intelektualna w Twojej firmie” możliwość składania wniosków w Generatorze Wniosków na stronie: https://uprp.gov.pl/pl/wlasnosc-intelektualna-w-twojej-firmieW ramach projektu Urzędu Patentowego RP realizowana będzie usługa polegająca na identyfikacji własności intelektualnej w firmie. Przedsiębiorcy za pośrednictwem wykonawców otrzymają praktyczny instruktaż o sposobach ochrony własności intelektualnej ich firmy oraz komercjalizacji dóbr niematerialnych.


 

123456... »