Logo Logo
 •  

   

   

   

   

   

   

   

  Technologie na rynek!

   

   

   

  Zapraszamy do zakupu naszych technologii

 •  

   

   

   

  Baza technologii

  S2B

   

  Zapraszamy do skorzystania 

  z naszej wyszukiwarki technologii.

 •  

   

   

   

  Sieć kompetencji

  na Uczelni

   

   

  Zapraszamy do skorzystania 

  z wyszukiwarki sieci kompetencji

  na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

 •  

   

   

  Witamy

  na stronie internetowej

   

  Centrum Innowacji i Transferu Technologii

  Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

   

 •  

   

   

   

  InnCOM_PULS

   

   

  Zapraszamy do odwiedzenia
  nowej strony Projektu

   

 •  

   

   

   

  Porozumienie Akademickich
  Centrów Transferu Technologii

   

   

  Zapraszamy do odwiedzenia
  strony internetowej PACTT

   

Aktualności
Przywileje podatkowe B+R szansą dla przedsiębiorców
12.03.2020

Przywileje podatkowe B+R to narzędzia wspierające działalność badawczo-rozwojową przedsiębiorstw. IP Box umożliwia zapłacenie podatku dochodowego według preferencyjnej stawki 5% od dochodów uzyskanych ze sprzedaży produktów/usług wytwarzanych/świadczonych według wyników B+R np. zakupionych od uczelni. Ulga B+R umożliwia z kolei zapłatę podatku dochodowego od podstawy opodatkowania pomniejszonej 2-krotnie o te same koszty np. nabycia wyników B+R lub ekspertyz/opinii/usług doradczych od uczelni.                                                                        

Konferencja w Lądku Zdroju (27-28 lutego 2020 r.)
02.03.2020

W dniach 27-28 lutego 2020 r. przedstawiciele Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wzięli udział w konferencji i seminarium  pt. Transfer wiedzy i technologii z zakresu żywności wysokiej jakości wypracowanych w związku z realizacją programu Inkubator Przedsiębiorczości do firm zalążkowych i startupów Ziemi Kłodzkiej typowanych do Inkubacji w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lądku Zdroju. Patronat nad tym wydarzeniem objęli Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Burmistrz Lądka Zdroju.

Posiedzenie Rady Nadzorującej CIiTT UPP
19.02.2020

W dniu 12 lutego 2020 roku w siedzibie Centrum odbyło się posiedzenie Rady Nadzorującej Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego, na którym zatwierdzono sprawozdanie roczne z działalności i wykonanie rocznego budżetu CIiTT w okresie od 1.01.2019 r. do 31.12.2019 r., jak również zatwierdzono propozycję rocznego budżetu Centrum oraz pozytywnie zaopiniowano plan działania CIiTT na rok 2020.

Kolejne wdrożenie technologii opracowanej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu
13.02.2020

Dzięki współpracy Katedry Inżynierii Leśnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz firmy Betard Sp. z o.o. zostały opracowane  samoodwadniające płyty drogowe PDS. Są one przeznaczone do budowy stałych lub tymczasowych, śladowych dróg leśnych, tzn. układanych w linii kół. Płyta samoodwadniajaca PDS na wniosek Betard Sp. z o.o. uzyskała pozytywną ocenę właściwości użytkowych wyrobu budowlanego. Krajową Ocenę Techniczną wydał w dniu 14 lutego 2019 roku Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Zaproszenie do udziału w MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH BUDOWNICTWA I ARCHITEKTURY BUDMA 2020
29.01.2020

Już w przyszły wtorek (04.02.2020 r.) ruszają Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu. Jest to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii i materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. Targi budowlane prezentują najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 1000 firm z Polski i zagranicy. 4 dni targów budowlanych w Poznaniu obfituje w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne wydarzenia podejmujące najbardziej aktualną problematykę branży budowlanej, a także prezentacje, konkursy i mistrzostwa.